SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Matskedar 10334032
nr 1033 4032
Matskedar
3 st. silver, bland annat Ryssland, 1800-tal, 250g
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 25 april 2016
kl 18:38:31
450 kr
700 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver